Ср, 2025-01-22, 13:53


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2015 » Вересень » 3 » Українські ЗМІ очистять від таємничих власників та агресорів
18:06
Українські ЗМІ очистять від таємничих власників та агресорів
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення" (№1831).

За це рішення у четвер 3 вересня проголосували 237 народних депутатів із 304, зареєстрованих у сесійній залі, інформує УНІАН.

Законом встановлюється, зокрема, що в Україні забороняється засновувати та брати участь в телерадіоорганізаціях або провайдерах програмної послуги, зокрема, юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом міністрів України, а також особам без громадянства; юридичним і фізичним особами, які є резидентами країни, визнаною Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом, а також юридичним особам, учасниками (акціонерами) яких є такі юридичні або фізичні особи, на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами телерадіоорганізації і кінцевого вигодоодержувача.

Структура власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телерадіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Суб`єкт інформаційної діяльності у сфері телерадіомовлення щороку подає Нацраді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Нацрадою.

Заявник до заяви про видачу (продовження) ліцензії додає, зокрема, інформацію про учасника, що володіє істотною участю в заявнику, яка дає можливість встановити фізичних осіб-власників істотної участі цієї телерадіоорганізації, осіб, через яких здійснюватиметься опосередковане володіння істотною участю в телерадіоорганізації, афілійованих осіб засновника, а також пов’язаних з телерадіоорганізацією осіб.

Ця інформація повинна містити, зокрема, інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), бенефіціарних власників (контролерів) телерадіоорганізації, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник є юридичною особою, а саме: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), громадянство, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), відомості відповідно до декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Визначається, що відомості про структуру власності заявника повинні містити інформацію про всіх фізичних осіб, які володіють часткою у 10 і більше відсотків у статутному капіталі заявника, а також про всі юридичні особи, які зв’язують заявника з усіма його кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами).

Підставою для відмови у видачі ліцензії на мовлення на конкурсних засадах є відсутність відомостей про структуру власності телерадіоорганізації та/або інформації про її кінцевих бенефіціарних власників, а за їх відсутності - про всіх власників та учасників телерадіоорганізації і всіх фізичних осіб та власників і учасників юридичних осіб на всіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами телерадіоорганізації, або, якщо така інформація не відповідає дійсності.

Цей закон набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Нагадаємо, 27 січня Верховна Рада визнала Росію країною-агресором.

Як повідомлялося, Верховна Рада хвалила у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення (№1831) ще 16 червня. Крім того, депутати підтримали пропозицію щодо скороченого терміну підготовки законопроекту для розгляду у другому читанні.

Зазначимо, що ще в липні 2013 року тодішній президент Віктор Янукович підписав закон про забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації.

Зокрема, закон дав визначення поняттю "пов’язані особи" в інформаційній сфері; передбачено подання засновником (співзасновниками), які мають на меті отримати свідоцтво про державну реєстрацію друкованого ЗМІ відомостей про засновника (співзасновників) видання та пов’язаних осіб.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 966 | Додав: adminA | Теги: агресори, українські ЗМІ, таємничі власники
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ