Чт, 2024-12-26, 09:46


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2022 » Вересень » 13 » В ОПУ презентували рекомендації до майбутнього договору - гарантії безпеки для України
13:38
В ОПУ презентували рекомендації до майбутнього договору - гарантії безпеки для України
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа про стратегічне партнерство під назвою "Київський безпековий договір".

У Києві презентували рекомендації щодо безпекових гарантій для України.

Як передає ЗМІ, відповідний документ презентували керівник Офісу президента Андрій Єрмак та екс - генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

У рекомендаціях міститься заклик до створення Київського безпекового договору – спільного документа про стратегічне партнерство, який об’єднає Україну та держави-гаранти.

Рекомендації передбачають багаторівневий підхід до гарантій. Очікується, що основна група союзників візьме на себе чіткі зобов’язання щодо підтримки Збройних сил України, а ширша група надасть не військові гарантії, побудовані довкола санкційних механізмів.

Що має передбачати Київський безпековий договір

Як повідомили на сайті Офісу президента, зокрема, запропоновані рекомендації передбачають кілька пунктів.

Один із них полягає у тому, що найсильнішою гарантією безпеки для України є її здатність захищатися від агресора відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Для цього Україні потрібні ресурси на утримання потужних збройних сил, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням російської федерації.

"Для цього потрібні багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою Європейського Союзу й НАТО", - йдеться у тексті рекомендацій.

Крім того, у документі наголошується, що гарантії безпеки мають бути ствердними та чітко сформульованими.

Вони окреслюватимуть низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною.

Також зазначається, що гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа про стратегічне партнерство під назвою "Київський безпековий договір".

Відповідний договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну.

Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.

Пакет гарантій містить як превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.

Крім того, структура Київського безпекового договору передбачає повноцінний санкційний пакет проти країни-агресора, а також може містити додаткові компоненти, як-от угоди про забезпечення України сучасними системами ППО/ПРО, регіональні угоди про безпеку в Чорному морі тощо.

    "Гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО. Це прагнення закріплене в українській Конституції і є суверенним рішенням України. Також Україна прямує до членства в ЄС. Набувши його, вона зможе користуватися положеннями про взаємну оборону. Членство в НАТО та Європейському Союзі значно зміцнить безпеку України в довгостроковій перспективі. Гарантії, окреслені сьогодні, жодним чином не підривають цю мету, а спрямовані на забезпечення України можливостями для стримування збройного нападу чи акту агресії, а в разі нападу – захисту суверенітету, територіальної цілісності та безпеки за будь-яких обставин", - розповіли в ОП.

Коли Україна почне роботу з рекомендаціями до Київського безпекового договору

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що Україна негайно розпочинає роботу із рекомендаціями до договору щодо гарантій безпеки для України, не очікуючи закінчення війни.

За його словами, це зумовлено тим, що українці мають не дуже гарні асоціації із Будапештським меморандумом, відтак усе, що стосується безпекових питань України має ухвалюватися у Києві.

"По-друге, якщо це наша ініціатива, то вона тут і має бути ухвалена... Ми дуже добре вивчили всі негативні наслідки і спогади щодо Будапештського меморандуму та інших документів, які, на жаль, не дали жодних гарантій та не змогли уберегти нашу країну від жахливої війни, яка триває вже 202 дні", - сказав очільник ОП.

Він також зазначив, що презентовані рекомендації є виваженими висновками щодо можливих гарантій, які може отримати Україна.

"Ми негайно починаємо працювати із цим документом. Ми негайно включаємося до консультацій із основними нашими партнерами, яких ми бачимо майбутніми гарантами української безпеки. Ми будемо над цим працювати одразу із сьогоднішнього дня, не чекаючи… закінчення війни... Гарантії нам потрібні сьогодні", - наголосив Єрмак.

Як повідомляли ЗМІ, наприкінці травня Єрмак оголосив про створення групи з розробки формату гарантій безпеки для України.

Групу очолили екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен та сам Єрмак. До її складу увійшли впливові діячі з різних демократичних країн світу - Австралії, США, Швеції, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Франції, Італії та України.

Єрмак заявляв, що перша редакція документа щодо гарантій безпеки для України повинна з'явитися в липні.

22 серпня Єрмак сказав, що перша редакція документу щодо безпекових гарантій для України має з'явитися наприкінці серпня.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 350 | Додав: adminA | Теги: ОПУ, Україна, гарантії безпеки, договір, рекомендації
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ