Вт, 2024-04-23, 17:28


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Головна » 2010 » Квітень » 30 » Вчені знайшли "гормон співпереживання" у чоловіків
21:50
Вчені знайшли "гормон співпереживання" у чоловіків
Інші останні Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива на сайті holosUA.com/

Вчені довели, що гормон окситоцин підсилює здатність чоловіків до співпереживання та розуміння чужих емоцій, що допомагає навчатися соціальним взаєминам і може використовуватися для лікування деяких розумових розладів.
Вивченням функціональних властивостей окситоцину, який вважається потенційним компонентом препаратів для лікування розумових і психічних розладів, вчені займаються вже не перший рік. Але можливості застосування цієї біологічної молекули досі вивчені не повністю.

У своїй експериментальній роботі вчені під керівництвом Рене Харлманна з Університету Бонна задіяли 48 здорових чоловіків, половина з яких одержувала окситоцин у формі назального спрею, тоді як друга половина добровольців отримувала "препарат-пустушку".

На першому етапі експериментальної роботи чоловікам пропонувалися емоційно забарвлені зображення – фотографії дитини, що плаче, засмученого чоловіка, дівчинки, яка обіймає кішку тощо. Після цього чоловіки мали словами висловити глибину почуттів, які викликав у них перегляд цих зображень.

Під час подальшого аналізу вчені з'ясували, що добровольці, які перебували під впливом окситоцину, виявилися здатними співпереживати зображеним на фотографіях людям набагато сильніше за тих, хто отримував "пустушку". При цьому члени другої групи були здатні цілком повно і коректно сприйняти емоції, які передаються зображеннями.

Згідно з даними дослідників, в результаті впливу окситоцину рівень співпереживання у чоловіків досягав рівня, що зустрічається тільки у жінок.

Під час другого експерименту вчені спробували оцінити вплив окситоцину на здатність чоловіків до соціальної взаємодії, що значною мірою залежить від уміння розуміти емоції навколишніх і співпереживати ім.

Для цього тій же групи чоловіків пропонувалося пройти тест на увагу, під час якого кожна невірна відповідь в одному випадку супроводжувалася червоним сигналом на екрані монітора, а вірна - зеленим. У другому випадку замість колірних сигналів використовувалися зображення людських облич, які схвалювали чи, навпаки, засуджували.

"В цілому добровольці краще справлялися з тестом, якщо отримували зворотний зв'язок у вигляді людських гримас, причому група чоловіків, які отримали окситоцин, помітно перевершила своїх колег, які отримали "пустушку" - сказала Кейт Кендрік, співавтор публікації з Бабрахамского інституту в Кембриджі.

"Наше дослідження дозволило вперше показати, що ступінь емоційного співпереживання може бути змінений за допомогою окситоцину, що також впливає на здатність людей навчатися чого-небудь через соціальну взаємодію. Цей гормон може виявитися корисним при лікуванні шизофренії та інших розумових розладів, що супроводжуються соціальним відчуженням людей", - підсумував Харлманн.


За матеріалами: РИА Новости
За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива | Переглядів: 1019 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ