Чт, 2024-04-25, 21:32


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2015 » Липень » 28 » Видачу валютних ліцензій громадянам НБУ спростив
13:01
Видачу валютних ліцензій громадянам НБУ спростив
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Національний банк України лібералізував видачу фізичним особам ліцензій для здійснення деяких валютних операцій, повідомляється на сайті регулятора. Згідно з повідомленням, відповідні норми закріплено постановою правління НБУ від 24 липня 2015 року №479.

Зокрема, постановою передбачено, що якщо фізособа - резидент під час перебування за кордоном відкрив банківський рахунок і розмістив на ньому валютні цінності, після повернення на батьківщину він зобов`язаний отримати відповідну валютну ліцензію не пізніше 24 місяців від дати повернення в Україну (якщо перебування за кордоном тривало не менше 183 днів поспіль) або не пізніше 2 місяців з дати його повернення в Україну (якщо перебування за кордоном тривало менше 183 днів поспіль).

Крім того, якщо фізична особа змінила свій статус з нерезидента на резидента, то вона повинно отримати валютну ліцензію впродовж 24 місяців з часу зміни такого статусу.

Також постановою збільшено термін дії ліцензії з одного року до трьох років.

Крім того, регулятор передав усі функції, пов`язані з наданням індивідуальних ліцензій на здійснення валютних операцій, департаменту реєстраційних питань ліцензування, а всі функції контролю за дотриманням резидентами умов ліцензій - департаменту фінансового моніторингу. Тоді як раніше зазначені функції виконували департамент контролю, методології та ліцензування валютних операцій та територіальні управління НБУ.

Як повідомлялося, проведення масштабного дерегулювання та децентралізації є одним з ключових завдань влади в Україні і маяками досягнення основних економічних цілей, серед яких - покращення позицій України в рейтингу Світового банку Doing Business.

Україна, яка займає в рейтингу 96-у позицію, має намір увійти в 50 кращих країн рейтингу.

Нацбанк спростив проведення валютних операцій для банків

Національний банк України спростив проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України, скасувавши для банків подачу заявок на участь у Системі підтвердження угод для проведення операцій з іншими уповноваженими банками. Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №473, яка набирає чинності з 1 серпня.

За інформацією НБУ, заявки банків на участь у Системі підтвердження угод подаватимуться тільки для проведення операцій з регулятором.

Також НБУ скорочує обсяги інформації для зазначення у заявці на участь у Системі підтвердження угод, скасовує для уповноважених банків підтвердження операцій купівлі-продажу інвестиційних монет в НБУ і змінює підхід до підтвердження операцій купівлі-продажу іноземних валют та банківських металів;

"Постанова істотно спрощує для банків процедуру реєстрації операцій у Системі підтвердження угод, відтепер банки зможуть одразу підтверджувати укладені між собою угоди. Разом з цим буде забезпечено прозорість оперативної інформації, яка подається банками засобами цієї системи", - прокоментував рішення регулятора директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Як повідомлялося, НБУ встановив низку обмежень на валютному ринку, включаючи обов`язковий продаж 75% валютної виручки і обмеження строку розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами до 90 днів.

Купівлю валюти для банків за власними операціями обмежено в межах 0,1% регулятивного капіталу на день.

Максимальна сума зняття готівки з рахунку клієнта можлива до 300 тис. грн на день, продаж готівкової валюти в одні руки – до еквіваленту 3 тис. грн на день, зняття валютних коштів з рахунків через касу та банкомати – до еквіваленту 15 тис. грн на день.

Для імпортерів встановлено обов`язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. дол. з передоплатою, оформлення акредитиву для виконання імпортного контракту з передоплатою на суму понад 500 тис. дол. і заборону на операції з кредитування для купівлі валюти.

У квітні цього року НБУ констатував досягнення рівноваги на валютному ринку і наявність передумов для його лібералізації, при цьому повідомивши, що скасування раніше встановлених обмежень здійснюватиметься за узгодженим з Міжнародним валютним фондом планом за наявності певних передумов.

Запроваджені обмеження покликані стабілізувати відплив вкладів з банківської системи і зупинити стрімку девальвацію гривні, яка з моменту переходу НБУ до гнучкого курсоутворення на валютному ринку за 2014 рік і два місяці 2015 року знецінилася до долара США за офіційним курсом у 3,8 разу до нового історичного мінімуму на рівні 30,01 грн/дол.

Після запровадження Нацбанком обмежень та отримання першого траншу Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми гривня менш як за два тижні зміцнилася і коливається в межах 21-23 грн/дол. упродовж останніх чотирьох місяців.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 765 | Додав: adminA | Теги: валютні ліцензії громадянам, НБУ
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ