Пт, 2024-04-26, 21:15


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Лютий » 24 » Через "фундаментальні чинники" НБУ опустив гривню до 27,234 за долар. Як треба, готовий до інтервенцій
09:53
Через "фундаментальні чинники" НБУ опустив гривню до 27,234 за долар. Як треба, готовий до інтервенцій
Інші останні Курси валют в Україні на сайті holosUA.com/

Національний банк України встановив офіційний курс національної валюти до долара на 24 лютого на рівні 27,233858 гривень за 1 долар США.

Останнього разу нижчий офіційний курс національної валюти до долара був 27 лютого 2015 року, він становив 27,76312 грн/1 дол, тоді як 2 березня зміцнився до 26,858114 грн/1 дол.

Цього року офіційний курс гривні вже двічі опускався нижче за відмітку 27 грн/1 дол - 17 і 23 лютого, проте обидва рази він не пробивав рівня 27,02 грн/1 дол.

Від початку року долар в Україні вже подорожчав на 13,5%, значно віддалившись від закладеного в держбюджеті середньорічного курсу в 24,1 грн/1 дол.

Як повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку надалі спричиняють і тимчасові, і фундаментальні ринкові чинники, які призводять до зменшення пропозиції іноземної валюти, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу", - йдеться в його коментарі, поширеному центробанком у вівторок 23 лютого.

Серед фундаментальних чинників Чурій виділив зниження цін на світових сировинних ринках і девальвацію валют країн-торговельних партнерів.

"Пожвавлення ділової активності, відновлення політичної стабільності в країні та продовження співпраці з МВФ мають усунути ці тимчасові дисбаланси", - вважає заступник голови НБУ.

Він зазначив, що згладжування надмірних коливань курсу гривні є частиною монетарної політики Нацбанку, спрямованої на забезпечення ціновій стабільності, і регулятор має достатньо фінансових ресурсів для подальшого проведення валютних інтервенцій у разі потреби.

Чурій уточнив, що від початку року НБУ провів три аукціони з купівлі валюти сумарно на 65,7 млн дол і десять аукціонів з її продажу на 238,5 млн дол, зокрема в лютому чистий продаж становив 98,5 млн дол, тоді як міжнародні резерви України на початок місяця дорівнювали 13,4 млрд дол.

Заступник голови Нацбанку додав, що для запобігання зовнішнім ризикам, що впливають на стан платіжного балансу та курс гривні, і для зниження інфляції до 12% на кінець 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних із вересня 2015 року.

"Уже за результатами січня-лютого можна побачити, що така стримана монетарна політика є дієвою і сприяє уповільненню споживчої інфляції", - сказав Чурій.

Нагадаємо, згідно з оновленою програмою розширеного фінансування EFF МВФ, курс гривні до долара США на кінець 2016 року прогнозувався на рівні 24,4, на кінець 2017 року - 24,9.

Як повідомлялося, глава Національного банку України Валерія Гонтарєва причинами зниження курсу гривні, крім таких сезонних чинників, як падіння ділової активності в листопаді, а також виплати з казначейського рахунку, назвала політичну нестабільність у країні.

Експерти вважають, що гривня може впасти до 30 за долар і зміцнитися в середньому на позначці в 27.

Держбюджет на 2016 рік ухвалено на базі середньорічного курсу гривні 24,1 грн/дол. Згідно з очікуваннями Міністерства фінансів, до кінця 2016 року курс національної валюти становитиме 24,4 грн/дол.

Нагадаємо, у лютому минулого року офіційний курс гривні до долара встановили на історичному мінімумі в 30,01 гривні за долар. Останнім часом офіційний курс гривні послаблюється.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Курси валют в Україні | Переглядів: 870 | Додав: adminA | Теги: інтервенції, фундаментальні чинники, гривня 27, 234 за долар, НБУ
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ