Пт, 2024-05-03, 09:25


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2023 » Серпень » 21 » Як проходитиме саміт БРІКС у ПАР: без путіна, але з росією
10:05
Як проходитиме саміт БРІКС у ПАР: без путіна, але з росією
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Про що ітиметься на саміті БРІКС в Йоганнесбурзі та яку роль відіграватиме в його порядку денному росія?

З 22 до 24 серпня у Йоганнесбурзі, у Південно-Африканській Республіці (ПАР), відбудеться саміт країн групи БРІКС. Розширення цієї організації, до якої входять п'ять країн - Бразилія, росія, Індія, Китай та ПАР - одне з головних питань майбутньої зустрічі. У списку охочих приєднатися до БРІКС зараз 23 країни. Серед них - Саудівська Аравія, Індонезія, Іран, Аргентина та Ефіопія.

"Глави держав, що входять до БРІКС, озвучать свою позицію щодо розширення організації", - заявив посол ПАР у БРІКС Аніл Суклал агентству Bloomberg. Це спричинить, за його словами, вирішальні зміни глобального світопорядку.

Мета москви і Пекіна у БРІКС

Війна росії проти України, санкції, критика долара і глобальне суперництво - теми саміту БРІКС відображають не тільки те, що багато промислово розвинених держав та країн, що розвиваються, знову відвернулися від Заходу, але й їхнє зростаюче почуття власної гідності.

"Китай отримує вигоду від антиамериканізму країн БРІКС, що призводить до зближення країн глобального півдня з КНР, - пояснює експерт з Китаю Фелікс Лі у розмові з DW. - Це і є та мета, яку має Китай у БРІКС".

Наразі група БРІКС далека від того, щоб бути добре функціонуючим союзом, в якому панує довіра, як-от у G7. Але для Пекіна йдеться передусім про те, щоб функціонально щось протиставити американцям, пояснює експерт.

Переслідує свої стратегічні інтереси у БРІКС і росія. На думку політолога Ґюнтера Майгольда (Günter Maihold) із Вільного університету Берліна, москва хоче використати момент, щоб ввести в БРІКС своїх союзників, наприклад, білорусь чи венесуелу. "Для путіна розширення БРІКС означає можливість подолати міжнародну ізоляцію", - вважає Майгольд.

Ця ізоляція стане очевидною на саміті в Йоганнесбурзі. Адже президента росії володимира путіна не буде на зустрічі учасників з 71 країни світу. Причина у тому, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт. Очікується, що російський президент братиме участь у заходах саміту онлайн.

Про що дискутують всередині БРІКС

Утім, заплановане розширення БРІКС - спірна тема і всередині самої організації. Індія, Бразилія та ПАР не зацікавлені у втраті свого впливу та не хочуть мати проблем, пов'язаних з новими членами організації. "Якщо кожен намагатиметься ввести в клуб своїх друзів, напруга та гетерогенність усередині групи посиляться, - пояснює Майгольд. - Тому ця тема лише додасть вибухового потенціалу".

Глава МЗС ПАР Наледі Пандор ще у квітні заявила, що спершу необхідно провести дискусію про те, які критерії необхідні для прийняття нових членів. "З цього, ймовірно, випливає, що з'явиться якесь коло з країн БРІКС і плюс до нього - інших країн, які не матимуть таких самих прав та можливостей для ухвалення рішень", - каже Майгольд.

Однак незважаючи на внутрішні конфлікти, БРІКС вважається успішним проєктом. За даними квітневої інвестиційної доповіді організації, частка країн БРІКС у світовому ВВП збільшилася в період з 2010 до 2021 року з 18 до 26 відсотків. Два інші показники також демонструють потенціал організації - це темпи зростання експорту всередині БРІКС, а також прямі іноземні інвестиції у країни БРІКС, які перевищують середній показник у світі.

На зростання БРІКС однозначно впливає розвиток домінуючого в організації за економічними показниками Китаю. Так само, як і на торгівлю всередині організації. Китай - найбільший торговий партнер Бразилії, росії та Південної Африки. Винятком є лише Індія. Там Китай перебуває на другому місці після США.

Критика на адресу росії не лунає

Антизахідна позиція країн БРІКС тривожить Європу, каже Майгольд: "Неможливо позбутися відчуття, що БРІКС досі є для путіна великим резонансним майданчиком. І що для інших країн це місце, де вони можуть сховатися від санкцій та їх наслідків".

Країни БРІКС не підтримують санкцій проти росії. Китай, Бразилія та Індія є зараз найбільшими споживачами дешевої нафти з росії. Але незважаючи на дешеві енергоносії, на економічну ситуацію промислово розвинених держав та країн, що розвиваються, впливає війна росії проти України.

"Є однозначний інтерес у тому, щоб росія не бойкотувала поставки продовольства та не перешкоджала їм. Те саме стосується й добрив", - пояснює експерт. Тому в Йоганнесбурзі слідуватимуть негласній стратегії щодо росії. "З одного боку, необхідно виробити правила, які загладять у країнах БРІКС наслідки санкцій. З іншого - ніхто не хоче ставати на чийсь бік і опинитися ще більше втягнутим у конфлікт. І в цьому складність", - відзначає Майгольд.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 180 | Додав: adminA
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ