Вт, 2025-01-21, 10:30


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2010 » Серпень » 27 » Науковці знайшли у ПАР найдавніші стріли, яким близько 64 тисяч років
15:02
Науковці знайшли у ПАР найдавніші стріли, яким близько 64 тисяч років
Інші останні Новини науки і технології на сайті holosUA.com/

Найдавніші з усіх відомих свідоцтв виготовлення людиною стріл продемонстрували світу дослідники, що працюють в ПАР. Знайдені ними кам'яні наконечники, яким 64 тисячі років, цілком можуть бути наконечниками стріл, вважають експерти. Це припущення підтверджується тим, що в ході ретельного огляду артефактів на них були виявлені сліди крові і кісткової тканини. Своїм відкриттям археологи діляться на сторінках видання Antiquity, передає Бі-Бі-Сі.

Накінечники були знайдені в ході розкопок доісторичних відкладень в південноафриканській печері Сібуду, в шарі, вік порід в якому досягає 100 тисяч років.

Керівник бригади археологів Марліз Ломбард з університету Йоганнесбурга порівняла підхід її групи до вивчення артефактів з "криміналістикою кам'яного віку".

"Прямо на місці знахідки ми поклали їх у пластикові пакетики і відправили в лабораторію, - розповідає вона. - Після цього я приступила до ретельного аналізу їх під мікроскопом - я шукала на них сліди крові і кісток".

Прийнявши до уваги форму цих "маленьких геометричних предметів", доктор Ломбард знайшла на них сліди обробки і пошкоджень. А це навело на висновки про те, що камені, по всій вірогідності, служили швидше наконечниками метальних снарядів, а не вістрями копій.

Крім крові та кісткової тканини, на камінні знайдені сліди рослинної смоли: вчені вважають, що її використовували для кріплення наконечника на дерев'яному держаку.

"Присутність смоли вказує на те, що люди вміли створювати композитні знаряддя, інструменти, в яких різні елементи, вироблені з різних матеріалів, з'єднувалися воєдино, і виходив цільний артефакт, - сказала доктор Ломбард. - Це ознака поведінки, яка вимагала деякої розумової роботи".

Це відкриття відсуває наші уявлення про те, коли людина почала застосовувати "технологію лука і стріли" - щонайменше на 20 тисяч років раніше, ніж передбачалося раніше.

Дослідників дуже цікавить питання про застосування древніми предками людей лука і стріл, оскільки цей тип зброї свідчить про розумові здібності людини того часу. "Полювання з луком і стрілами вимагає філігранного багаторівневого планування, збору матеріалів та підготовки інструментів, - пояснила археолог, - а також застосування цілого набору інноваційних соціальних і комунікаційних навичок".

За словами доктора Ломбард, її абсолютна мета - відповісти на "велике питання": "Коли ми почали думати таким чином, яким думаємо сьогодні?". "Зараз ми все більше і більше переконуємося в тому, що 60-70 тисяч років тому в південній Африці люди вели себе - на рівні свідомості - майже так само як ми з вами", - сказала вона.

Професор Кріс Стрінгер з лондонського Музею історії природознавства відзначає, що неандертальці та інші ранні люди були скоріше "хижаками, які полювання із засідки": їм потрібно було підібратися до жертви якомога ближче. А робота доктора Ломбард та її колег, за словами експерта, - це цінний додаток до наших уявлень про те, що близько 60 тисяч років тому сучасна людина в Африці почала полювати по-новому.

Правда, додає професор Стрінгер, "довгі прогалини в наступних історичних періодах - у тому, що стосується лука і стріл - можуть означати, що повсякденно користуватися цією зброєю люди стали набагато пізніше". "Цілком можливо, що концепція лука і стріл була наново винайдена тільки через багато тисячоліть", - укладає археолог.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини науки і технології | Переглядів: 1497 | Додав: holos
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ