Сб, 2024-12-21, 19:14


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2022 » Жовтень » 7 » Правозахисникам з України, Білорусі та росії присуджено Нобелівську премію миру
10:32
Правозахисникам з України, Білорусі та росії присуджено Нобелівську премію миру
Інші останні Новини світу на сайті holosUA.com/

Лауреатами Нобелівської премію миру 2022 року стали українська правозахисна організація "Центр громадянських свобод", білоруський правозахисник Алесь Біляцький та російська правозахисна організація "Меморіал".

"Лауреати Премії миру представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони протягом багатьох років просували право критикувати владу та захищати основні права громадян.

Вони доклали визначних зусиль для документування воєнних злочинів, порушень прав людини та зловживання владою. Водночас вони демонструють значення громадянського суспільства для миру та демократії", - пояснив своє рішення Нобелівський комітет.

"Центр громадянських свобод" був заснований у Києві у 2007 році. Його основна місія - становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ задля утвердження людської гідності.

ЦГС впливає на формування громадської думки та державної політики, підтримує розвиток громадянського активізму, а також бере активну участь у міжнародних мережах та солідарних діях з просування прав людини в регіоні ОБСЄ.

Алесь Біляцький - керівник білоруського правозахисного центру "Вясна". Він був одним із ініціаторів демократичного руху, який виник у Білорусі в середині 1980-х років. У рамках погрому громадських організацій Білорусі Біляцького затримали 14 липня 2021 року. Згодом він був заарештований у кримінальному провадженні та визнаний політв'язнем.

Російська правозахисна організація "Меморіал" була ліквідована в росії за рішенням Верховного суду у грудні 2021 року після звернення генпрокуратури рф. Організацію звинуватили у неодноразовому порушенні вимоги законодавства про "іноземних агентів" та у тому, що вона "створює брехливий образ срср як терористичної держави, відбілює та реабілітує нацистських злочинців".

Нобелівський комітет заявив, що обрав трьох лауреатів, оскільки хотів відзначити поборників "прав людини, демократії та мирного співіснування" в Білорусі, росії та Україні.

Комітет заявив, що взяв до уваги ризик отримання нагороди для лауреатів. Зокрема, щодо Біляцького він висловив сподівання, що премія не вплине на нього негативно, а натомість підвищить його моральний дух. Комітет закликав звільнити Біляцького з ув’язнення, аби він міг особисто отримати премію в Осло.

"Центр громадянських свобод" відзначили за те, що він доклав зусиль для виявлення та документування доказів воєнних злочинів росії після того, як рф вторглася в Україну в лютому.

Примітно, що цього року нагорода присуджується у день народження президента росії владіміра путіна.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини світу | Переглядів: 313 | Додав: adminA | Теги: Росія, Нобелівська премія миру, Білорусія, Україна, правозахисники
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ