Вт, 2025-01-21, 11:47


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2010 » Лютий » 23 » Тютюнові компанії стали найбільшими платниками податків, потіснивши металургів
15:45
Тютюнові компанії стали найбільшими платниками податків, потіснивши металургів
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/


Лідерство в рейтингу найбільших платників податків України за підсумками 2009 року перейшло від металургійних підприємств до представників тютюнової і лікеро-горілчаної галузі.
За даними Державної податкової адміністрації серед 20 найбільших "донорів" бюджету в 2009-му опинилися лише два підприємства ключового для країни (28% загального експорту України в 2009 році) металургійного сектору - це Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат, що входить до групи "Метінвест", і "АрселорМіттал Кривий Ріг", пише "Дело".

Причому обидва підприємства замикають список лідерів, займаючи відповідно 15-і і 18-і місця. Зазначимо, що в 2008 році серед найбільших платників податків і зборів було шість метвиробників. Крім Інгулецкого ГЗК і "АрселорМіттал Кривий Ріг", це ще один ГЗК Ріната Ахметова - Північний; "Метінвест холдинг"; Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча і Алчевський меткомбінат ("ІСД").

На лідируючі позиції за підсумками 2009 року вийшли виробники тютюнової продукції: у п'ятірці найбільших платників податків - три представники галузі. До компанії "Філіп Моріс Україна", яка традиційно займає провідні позиції за сумами, що перераховуються до бюджету, приєдналися "Джей Ті Інтернешнл Україна" і "Імперіал Тобакко Продакшн Україна".

Така рокіровка була прогнозованою, оскільки через підвищення ставок акцизного збору сума акцизу, сплаченого курцями в минулому році, за даними податкової адміністрації, зросла в порівнянні з 2008-м в 2,5 разу - з 3,4 млрд до 8,5 млрд грн.

Оцінити, як змінилися суми податку на прибуток і податку на додану вартість, сплачених тютюновими компаніями, не є можливим, оскільки вони не оприлюднили результати своєї роботи за минулий рік. Немає даних і в системі розкриття інформації на фондовому ринку, а в прес-службах підприємств відмовляються їх оголосити.

"Ми не можемо надати таку інформацію, оскільки акції нашої материнської структури котируються на Токійській біржі і будь-які заяви з приводу фінансових результатів можуть вплинути на котирування", - зазначив в розмові представник "Джей Ті Інтернешнл Україна", що попросив не називати його. За його словами, деякі українські компанії отримували дотації від штаб-квартир корпорацій, тому і показали дохід.

Це побічно підтверджують дані Держкомстату: у 2009 році сумарний прибуток від звичайної діяльності до оподаткування підприємств харчової промисловості, включаючи виробництво тютюнових виробів (окремо показники роботи тютюнової промисловості статистичне відомство не представляє), становить 5,3 млрд грн проти 5,5 млрд грн збитку в 2008 році.

Невтішні фінансові результати вітчизняних метвиробників і, відповідно, низькі відрахування до бюджету минулого року - результат загального падіння попиту на внутрішньому і зовнішньому ринках. На фоні всіх металургійних підприємств показники рудних компаній, зокрема ГЗК, що входять до групи "Метінвест", - Північного, Інгулецького і Центрального - позитивно виділяються.

"Високий попит на руду на азіатських ринках (в першу чергу - в Китаї) в I півріччі 2009-го, а також відновлення попиту в країнах Центральної і Східної Європи привели до збільшення виробництва і невеликого збільшення цін", - пояснює добрі результати українських рудних компаній аналітик інвесткомпанії "Драгон Капітал" Сергій Гайда. Він зазначає, що Інгулецкий ГЗК, який є найбільшим виробником руди і концентрату в Україні, в II півріччі 2009 року, як і інші

ГЗК "Метінвесту", працював на 100% своїй потужності. "Це привело до чистого прибутку підприємства минулого року у розмірі 934 млн грн (отже, лише податок на прибуток, сплачений до скарбниці в 2009-му, за грубими підрахунками, становить 234 млн грн)", - зазначає Гайда. Проте чистий прибуток Північного ГЗК, наприклад, був більший, ніж у Інгулецкого - 1,2 млрд грн. Отже входження останнього підприємства в рейтинг двадцяти найбільших бюджетних "донорів" в 2009 році, видно, пояснюється меншим застосуванням схем оптимізації на Інгулецкому ГЗК, додає експерт.

Як повідомлялося, Україна за підсумками роботи металургійних підприємств в січні 2010 року наростила виробництво сталі на 28,4% порівняно з січнем 2009 року - до 2,726 млн тонн, зберігши восьме місце в рейтингу 66 країн - основних світових виробників цієї продукції, складеному Світовою асоціацією виробників сталі (WSA, колишній Міжнародний інститут чавуну і сталі – IISI).

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 1309 | Додав: Olena_Mazur
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ