Пт, 2024-04-19, 04:56


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2010 » Березень » 31 » Трудоголіки ризикують здоров'ям, але сексуальніші за ледарів
13:16
Трудоголіки ризикують здоров'ям, але сексуальніші за ледарів
Інші останні Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива на сайті holosUA.com/


Трудоголізм може бути корисний для економіки країни, але шкідливий для здоров'я її жителів. Такого висновку дійшли психологи з іспанського Університету імені Хайме Першого в місті Кастельен-де-ла-Плану, передає ИТАР-ТАСС.
Трудоголізм, за їх словами, - це свого роду психічна залежність, що безпосередньо зачіпає психо-социальне благополуччя людини. Експерти вважають, що трудоголіками можна назвати тих, хто любить працювати наднормово і надмірно, щоб позбавитися від тривоги і відчуття провини, які відвідують людину за відсутності роботи.

Дослідники пропонують розглядати трудоголізм разом із іншими поведінковими чинниками, що впливають на психічне і фізичне самопочуття працівників.

На думку фахівців Міжнародної організації праці, 8% співробітників проводять понад 12 годин на добу за виконанням професійних обов'язків тільки потім, щоб, занурившись в робочі справи, втекти від особистих проблем.

Пристрасне захоплення роботою може швидко і непомітно перерости в трудоголізм, який у свою чергу приводить до надмірної втоми і перевтоми, порушеному режиму сну і підвищує ризик вживання небезпечних для здоров'я психотропних речовин, що підвищують енергію і розумову роботу, попереджають лікарі.

Відправна точка трудоголізму - робота понад 50 годин на тиждень. Маніакальна пристрасть до роботи характеризується крайньою робочою активністю і відданістю своїй справі навіть в неробочий час, у вихідні і святкові дні, невідповідну участь в роботі і зосередженість на робочих справах у збиток свого повсякденного життя, пояснюють психологи. Деякі чинники риски розвитку ненормального трудоголізму включають також фінансові, сімейні і соціальні проблеми, відсутність особистої прихильності з близькою людиною.

За даними дослідників, в Іспанії 12% населення страждає трудоголізмом, в Японії - понад 20%. Всього в світі 8% працівників трудяться більш ніж по 12 годин на добу.

Японські медики першими оголосили війну трудоголізму

Оголосити війну трудоголізму першими вирішили японські медики. У країні сонця, що сходить не прийнято бути у відпустці більше 8 днів, а працювати більше 8 годин на день - майже норма, передає JobWay.

Тому щороку в Японії від виснаження, пов'язаного з постійними переробками гинуть не менше 500 людей. І це офіційні дані. А неофіційні говорять про те, що їх число може перевищувати 10 тисяч.

Побоюючись за здоров'я своїх співгромадян, Міністерство охорони здоров'я Японії виступило з заявою про те, що надмірна праця несе загрозу життю. І запропонували програму боротьби з трудоголіками. Власники компаній відтепер зобов'язані стежити, щоб їх співробітники не проводили на роботі часу більше, ніж належить. Тим часом, заборонити наднормову роботу законодавчо дуже складно. Тому спершу в Японії передбачається збільшити тривалість обов'язкової відпустки до 12 днів.

Трудоголіки сексуальніші за ледарів

У свою чергу, психологи Американської психологічної асоціації прийшли до висновку, що чоловіки-трудоголіки набагато сексуальніші і краще в ліжку, ніж нероби. Дослідження показало, що працелюбні чоловіки пристрасні коханці, пише ivona.bigmir.net.

Ці дані спростовують поширену думку про те, що жінки свідомо виходять заміж за чоловіків-трудяг заради грошей, ігноруючи при цьому фізичне і емоційне задоволення. За словами професора психологічних наук Д. Шварца, він і його колеги були схвильовані результатами дослідження.

Науковці понад рік спостерігали за сотнею пар. Незавантажені роботою чоловіки, особливо якщо їх кохані працюють більше, ніж вони, показали під час опиту найнижчий рівень сексуального задоволення. Зате партнерки зайнятіших чоловіків виявилися задоволеними своїм сексуальним життям. Проте, існує і інший погляд на це дослідження.

Наприклад, каліфорнійський учений Д. Тен вважає: "Небезпека полягає в тому, що такі чоловіки можуть бути самодостатніми, вести активне сексуальне життя, але при цьому у них може бути відсутнім емоційний зв'язок з партнером".



За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива | Переглядів: 1063 | Додав: Olena_Mazur
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ