Сб, 2024-04-20, 18:13


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
Головна » 2016 » Жовтень » 19 » В цьому році Україна вичерпала основні квоти на безмитний експорт сільгосппродукції в ЄС
10:45
В цьому році Україна вичерпала основні квоти на безмитний експорт сільгосппродукції в ЄС
Інші останні Новини економіки на сайті holosUA.com/

Україна цього року вичерпала всі основні квоти на безмитний експорт сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу, за винятком м`ясної продукції. Про це повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Романовський на круглому столі в рамках спільного проекту УНІАН та Представництва ЄС "#Eukrаine".

"У нас вибрано квоти на мед, овес, цукор, крупи, зокрема ячмінь, солод, оброблені томати. До речі, оброблені томати є перспективним продуктом, який користується попитом на європейському ринку. Також вичерпані квоти на виноградні та яблучні соки, ми також можемо нарощувати (поставки – ред.). Також вичерпані квоти щодо курятини, пшениці, кукурудзи та майже на 100% вибрано квоту на ячмінь", – сказав він.

За словами Романовського, невичерпаними через складнощі сертифікації є лише квоти щодо м`ясної продукції, а також щодо інших несуттєвих груп товарів.

"Невибраними залишаються квоти щодо м`ясної продукції, за винятком курятини, а також деякі квоти, приміром, на гриби, часник. Основні великі квоти Україна вибирає постійно й демонструє хороші показники. Зокрема, можна згадати той же цукор, який ми почали експортувати, і він має попит. Це продукція з великою доданою вартістю, і це важливо для наших виробників", – зазначив він.

Водночас генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький, присутній на круглому столі, підкреслив, що темпи використання українськими аграріями квот на безмитний експорт будуть зростати.

"Процес потрапляння української аграрної продукції на ринок ЄС може займати від року до п`яти років, але однозначно ця нелегка справа виходить в українських аграріїв, виходить успішно. Я більш ніж упевнений, що цей темп продовжиться, і більшість квот будуть вичерпуватися й надалі", – сказав він.

Як повідомлялося, Європейська комісія прийняла пропозицію українських виробників і висловила готовність збільшити квоти на безмитний експорт деяких видів продовольчих товарів, продукції хімічної галузі та промисловості на європейський ринок.

За словами єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрем, квоти буде збільшено терміном на три роки. Однак це рішення в комплексі має затвердити Європарламент, а також держави – члени ЄС.

Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС набула чинності з 1 січня поточного року. Експорт українських товарів до Євросоюзу в січні-липні 2016 року зріс на 6,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягши 6,5 млрд дол.

За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини економіки | Переглядів: 623 | Додав: adminA | Теги: Україна, цей рік, основні квоти, безмитний експорт сільгосппродукції, ЄС
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ