Сб, 2024-11-23, 02:54


Головна Реєстрація RSS PDA   18+
Вітаю Вас, Гість
Новини України
Курси валют в Україні
Прогнози погоди
Новини росії
Навіны Беларусі
Новини світу
Новини економіки
Новини культури та освіти
Новини релігії
Новини спорту
Новини кіно: анонси, скандали, актори
Новини шоу-бізнесу: сенсації, курйози, фото, світське життя
Новини медицини. Здоров'я. Лікарські дива
Новини науки і технології
Автоновини: авто та транспорт
Кримінальні новини і надзвичайні новини
Новини про відпочинок і туризм
Катастрофи та природні катаклізми
Іноземні видання по-українськи
Иностранная пресса по-русски
Цікаві інтерв'ю
Історія українських земель
Відеоматеріали
Анонси. Повідомлення. Прес-релізи
Онлайн ТБ - цікаві телеканали на "Голос UA на РФ" у прямому ефірі
КІНОЗАЛ - фільми і програми українських каналів онлайн
Біографії. Довідки. Рецепти
Новини бізнесу
Дискусії: політичні, національні, любовні і психологічні
Мода, стиль і краса
Все про нерухомість
Архів-календар
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2011 » Травень » 5 » Тимошенко хоче відсудити у Фірташа 10 млрд доларів
15:36
Тимошенко хоче відсудити у Фірташа 10 млрд доларів
Інші останні Новини України на сайті holosUA.com/

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко сподівається відсудити трикратну суму по відношенню до тих 12,1 млрд кубометрів газу, які компанія "РосУкрЕнерго" відсудила через Стокгольмський арбітраж у "Нафтогазу України". У позові, який Тимошенко разом із групою осіб подала до американського суду проти компанії Дмитра Фірташа, сума вимог становить 10 млрд доларів. Про це заявив народний депутат від БЮТ Сергій Власенко, передає ТСН.

Хто саме, крім Тимошенко та Власенка, підписався під цим позовом, нардеп не розголошує.

"Відповідно до тих актів нормативних, на які ми посилалися у своєму позові, сума вимог може бути трикратною по відношенню до 12,1 мільярдів кубометрів природного газу, це 36 мільярдів кубометрів газу і якщо помножити на ту ціну, яка є сьогодні, це близько 10 мільярдів доларів", - зазначив він.

Власенко зазначив, що позов є колективний і до нього може долучитися кожен громадянин України. "Це так званий колективний позов, до якого можуть приєднатися будь-хто із громадян України, необмежене коло осіб", - зазначив Власенко.

Як повідомлялося, суд Південного округу Нью-Йорка надіслав співзасновникові газового трейдера "РосУкрЕнерго" (РУЕ) Дмитру Фірташу повістку з вимогою відповісти на звинувачення, викладені в позові екс-прем'єра України Юлії Тимошенко. Згідно з копією повістки, вона датована 26 квітня.

28 квітня Фірташ повідомив, що не отримував жодних судових документів від американських судових органів.

Раніше Тимошенко заявила, що американський суд прийняв до розгляду її позов до співвласника газотрейдера "РосУкрЕнерго" Дмитра Фірташа. "Суд прийняв до розгляду наше звернення", - сказала вона журналістам у середу перед відвідуванням Генеральної прокуратури.

За словами Тимошенко, це рішення буде цілком правомірним стосовно кожної юридичної чи фізичної особи, щодо яких буде ухвалено рішення.

Відповідаючи на запитання, хто подав позов, вона наголосила: "Я особисто як фізична особа і ще кілька народних депутатів нашої фракції".

"Законодавство Сполучених Штатів допускає, що якщо в країні чиниться рекет, якщо це стосується громадян України або будь-якої іншої країни, якщо це призводить до їхніх власних збитків, так, як в Україні відновлення "РосУкрЕнерго" призвело до підвищення цін на газ, то такі дії можуть бути оскаржені в судах Сполучених Штатів", - сказала Тимошенко.

Тимошенко поінформувала, що позов подано до Нью-Йоркського суду кілька тижнів тому, проте 27 квітня отримали підтвердження про те, що його взяли до розгляду.

Вона додала, що в позові є вимога визнати дії Фірташа та найвищих посадових осіб України неправомірними щодо повернення "РосУкрЕнерго" 12 млрд куб м газу, а також визнати "змовою" мирову угоду, якої було досягнуто в Стокгольмському суді.

Раніше Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" погодилася повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд кубометрів газу за дуже невигідною для України схемою.

Як повідомлялося, Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва та Апеляційного суду, якими було підтверджено правомірність рішення Стокгольмської торговельної палати від 8 червня 2010 року, відповідно до якого НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії "РосУкрЕнерго" 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Таке рішення на засіданні у середу, 24 листопада, ухвалила колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

За попередніми оцінками, втрати національної акціонерної компанія (НАК) "Нафтогаз України" від взаєморозрахунку зі швейцарським газотрейдером ВАТ "РосУкрЕнерго" становитимуть 9,6 млрд грн. Це випливає з аудиту консолідованої фінансової звітності компанії за 2009 р., проведеного аудиторською компанією Ernst & Young.

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва 13 серпня визнав, що НАК "Нафтогаз України" порушила контракт і зобов'язана повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, узгоджений сторонами. Зараз аналогічний обсяг газу коштує близько 3 млрд дол. Якщо трейдер отримає газ, то він зможе відновити свій бізнес у Європі, повністю загублений після російсько-українського газового конфлікту початку 2009 року.

Конфлікт навколо спірних обсягів газу виник на початку 2009 року. "Нафтогаз" за розпорядженням тодішнього українського прем'єра Юлії Тимошенко забрав з підземних сховищ країни 11 млрд кубометрів газу, що належали "РосУкрЕнерго". Підставою стало право вимоги з трейдера боргу розміром 1,7 млрд дол, який "Нафтогазу" перевідступив "Газпром". Але відбір газу в рахунок боргу не було оформлено юридично між "Нафтогазом" і "РосУкрЕнерго".

Одночасно "Газпром" припинив продаж газу трейдеру взагалі, що зробило неможливою реалізацію контрактів у Європі. До російської монополії "РосУкрЕнерго" претензій не висувало, але звернулося в Стокгольмський арбітраж з вимогою стягнути з НАК 11 млрд кубометрів і пені. У червні суд підтримав трейдера.

Нова влада України відкрито не підтримала трейдера, але одразу дала зрозуміти, що рішення міжнародного арбітражу буде підтверджено. Служба безпеки України порушила кримінальну справу щодо вилучення газу зі сховищ, було затримано колишнього першого заступника голови "Нафтогазу" Ігоря Діденка та співробітників митної служби України. Митна служба навіть визнала факт відбору газу незаконним.

Адвокати затриманих намагалися притягти до справи голову "Газпрому" Олексія Міллера і його заступника Валерія Голубєва як свідків у кримінальній справі щодо незаконного розмитнення природного газу, а юристи "Нафтогазу", які захищали компанію в Стокгольмі, стверджували, що істотним чинником програшу справи став тиск з боку "Газпрому".

Рішення районного суду стало логічним продовженням української політики щодо спірного газу. "РосУкрЕнерго" має право на отримання від "Нафтогазу" не пізніше 1 вересня 2010 року (або іншої дати, яка може бути узгоджена сторонами у письмовій формі) 11 млрд кубометрів природного газу на умовах не менш сприятливих для "РосУкрЕнерго", ніж ті, що діяли до 31 грудня 2008 року (або на умовах, узгоджених сторонами письмово), який зберігається в ПСГ України і має бути поставлений за заявкою "РосУкрЕнерго" на підставі контракту 3/04", - йдеться у рішенні суду. Також в ньому сказано, що "Нафтогаз" повинен передати "РосУкрЕнерго" ще 1,1 млрд кубометрів газу у вигляді штрафних санкцій.

1 липня минулого року ВР на вимогу опозиції створила тимчасову слідчу комісію щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня, розслідування фактів корупційної діяльності "РосУкрЕнерго" і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, арешту екс-глави Державної митної служби Макаренка. Однак ТСК зі своїм завданням не впоралася.


За матеріалами Голос UA на РФ
Також читайте:
Категорія: Новини України | Переглядів: 931 | Додав: admin
Всього коментарів: 0
ЗАЛИШ СВІЙ КОМЕНТАР ПРО ЦЮ НОВИНУ
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
ТВОЯ ДУМКА ВАЖЛИВА ДЛЯ СВІТУ, ХАЙ ПРО НЕЇ ЗНАЮТЬ ВСІ